Máte právo na to aby se vám nelíbily moje názory a já mám zase právo nebrat to na vědomí...Všichni přece máme svá práva.

Chceš být moje SB?Tak napiš sem
Jsi Beatlemaniak?Pak tě určitě pobaví odpovědět na otázku měsíce Května a Června =>TADY

Smrt není bezbolestný přechod

21. června 2010 v 11:13 | křupka |  ->>Darkness<<-

Být člověkem jednou znamená být člověkem navždy?

Populární mýtus o reinkarnaci předpokládá, že jakmile duše jednou dosáhne lidské podoby, v dalším životě se vždy znovu vrátí do lidského těla a již nikdy se nepřevtělí do nižších druhů. Skutečně dostáváme možnost vtělit se opět jako lidé, ale také se můžeme vrátit jako psi, kočky, prasata nebo bytosti ještě nižších druhů. Duše nicméně bez ohledu na vyšší nebo nižší těla zůstává nezměněná. V každém případě druh těla, který člověk obdrží v dalším životě, bude určen typem vědomí, které vyvineme v tomto životě, a neměnnými zákony karmy.

Bhagavad-gítá, nejzávažnější text pojednávající o reinkarnaci, vyslovený samotným Bohem, jasně prohlašuje, že "když někdo zemře pod vlivem kvality nevědomosti, narodí se v říši zvířat". (Bg. 14.15) Pro názor "být člověkem jednou znamená být člověkem vždy" neexistuje žádný vědecký důkaz, ani v písmech. Tento smyšlený názor je v rozporu se skutečnými principy reinkarnace, kterým rozumí a podle nichž se řídí miliony lidí již od nepaměti.

Smrt není bezbolestný přechod

Knihy, které líčí smrt růžovými barvami a ujišťují lidi o lidském zrození v příštím životě, jsou nebezpečně zavádějící. Tito autoři se pokoušejí vypodobnit smrt jako krásný, bezbolestný přechod, příležitost k osobnímu růstu a postup do nových a vyšších rozměrů vědomí a klidu.

Módní teoretici reinkarnace nás přesvědčují, že po krátkém období kosmické dřímoty budeme zažívat příjemný pocit plavání a vznášení, se kterým bude duše pomalu postupovat ke svému příštímu lidskému lůnu, kde v bezpečí před krutými vnějšími živly budeme pohodlně schoulení ležet až do doby, než nakonec vyjdeme ven a sami se vysvobodíme z úkrytu naší matky.

To sice zní báječně, ale tvrdou pravdou je, že zrození a smrt jsou odporné a trýznivé zážitky. Velký mudrc Kapila Muni vysvětluje své matce pravou povahu zážitků smrti: "V tomto chorobném stavu mu vnitřním tlakem vzduchu vylézají oči z důlků a jeho žlázy ucpává sliz. Má potíže s dýcháním a jeho výdechy a nádechy doprovází chroptění v hrdle… Umírá velice žalostně s velkými bolestmi a v bezvědomí." (Šrímad-Bhágavatam 3.30.16-18) Duše je tak navyklá na život v těle, že z něj musí být v okamžiku smrti násilně vytržena přírodními zákony. Tak jako nikdo nechce být násilně vystěhován ze svého domova, duše přirozeně klade odpor proti vystěhování z fyzického těla. I nejmenší hmyz předvádí v ohrožení života ty nejpozoruhodnější schopnosti a způsoby, jak se vyhnout smrti. Ale jako je pro všechny živé bytosti nevyhnutelná smrt, jsou nevyhnutelné i strach a bolest s ní spojené.

Védské spisy nás učí, že jen seberealizované, osvobozené duše mají sílu prožít smrt bez úzkosti. Je to možné proto, že vysoce pokročilé osobnosti jsou plně odpoutané od svých dočasných těl a mají neochvějné poznání, že jsou duše s věčnou, nehmotnou existencí, nezávislé na hmotných tělech. Tyto velké duše setrvávají v duchovní blaženosti, ze které je nemohou vytrhnout ani tělesné bolesti a změny, které doprovázejí umírání.

Ale narodit se v hmotném světě také není žádný piknik. Celé měsíce leží lidské embryo zkroucené v temnotě lůna a krutě trpí žárem trávicího ohně matky, neustálými otřesy a tlakem v těsném prostoru lůna. Tento tělesný obal neustále ohýbá záda dítěte jako luk. Navíc je nenarozené dítě v břišní dutině trýzněno hladem a žízní a neustálým kousáním hladových červů. Porod je tak mučivý, prohlašují Védy, že zcela vymazává všechny vzpomínky na minulý život, který si člověk do té doby zachoval.

Védské texty vysvětlují, že zrození v lidské podobě je velmi vzácné. Jinými slovy většina živých bytostí v hmotném světě přijímá jiné podoby než lidské. K tomu dochází, když duše zanedbá smysl lidského života, tedy seberealizaci, a zaplete se do zvířecích tužeb. Její další zrození se pak musí odehrát ve zvířecí nebo ještě nějaké nižší říši. Teorie o reinkarnaci popisované populární literaturou by měl člověk vnímat takové, jaké jsou - jako nepodložené názory, domněnky, předpoklady a pouhé spekulace.

Tento fyzický vesmír ovládají určité zákony. Další zákony ovládají jemnohmotný vesmír a mezi ně patří i zákony o reinkarnaci duše a karmě. Tyto subtilní, ale přísné zákony přírody popisuje Bhagavad-gítá a stovky dalších védských spisů. Nevznikly náhodně, ale působí pod dohledem nejvyššího vládce, Šrí Krišny, který v Gítě (9.11) potvrzuje: "Tato hmotná příroda jedná pod Mým dohledem… jejím působením je tento projev znovu a znovu tvořen a ničen." Módní názory o reinkarnaci mohou být zábavné a poutavé, ale naše vlastní osudy jsou příliš důležité, než abychom mohli vkládat svou víru do neopodstatněných, hrubě zjednodušených, nepřesných a zavádějících spekulací, ač vypadají sebelákavěji.

Védské spisy na druhou stranu již po tisíce let poskytují praktické, srozumitelné a užitečné poznání o nauce o reinkarnaci. Tato moudrost umožňuje inteligentnímu člověku, aby se postupně přibližoval stále vyšším stavům vědomí a nakonec se úplně vysvobodil z nekonečného koloběhu rození a umírání. To je skutečný cíl lidského života.

Zdroj -mimochodem,velice zajímavý blog k zamyšlení.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 cheap true religion jeans cheap true religion jeans | E-mail | Web | 19. září 2010 v 5:26 | Reagovat

Franchisees say McDonald's expansive menu—it offers everything from high-priced salads and cheap snack wraps to cappuccinos
<strong><a href="http://www.cheap4designerjeans.com/">cheap true religion jeans</a></strong>
and smoothies—appeals to a broader swath of consumers. In its latest quarter, McDonald's revenue rose 5% and its net income

was up 12%, while Burger King's latest quarterly revenue
<strong><a href="http://www.cheap4designerjeans.com/">discount true religion jeans</a></strong>
Several restaurant chains have gone private this year, perhaps due to relatively low valuations that have attracted buyers.
Rubio's Restaurants was recently taken private by Mill Road Capital; CKE Restaurants, owner of Hardee's and Carl's Jr., was
<strong><a href="http://www.cheap4designerjeans.com/">true religion jeans sale</a></strong>
sold to Columbia Lake Acquisition Holdings, an affiliate of Apollo Management VII LP; and earlier this week, Logan's

Roadhouse, a casual-dining chain, announced it would be sold to Kelso & Co.

2 alenka15987788 alenka15987788 | Web | 1. listopadu 2010 v 15:55 | Reagovat

Jak se máš?

3 alenka15987788 alenka15987788 | Web | 12. listopadu 2010 v 12:40 | Reagovat

Ahojky, super blogísek.

4 alenka15987788 alenka15987788 | Web | 19. prosince 2010 v 17:07 | Reagovat

super dobrý blog

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Chceš být moje SB?Tak napiš semfree counters


Emoticône Pac Man 48Emoticône Pac Man 53Emoticône Pac Man 54Emoticône Pac Man 55Emoticône Pac Man 56Emoticône Pac Man 57Emoticône Pac Man 58Emoticône Pac Man 59Emoticône Pac Man 45Emoticône Pac Man 46Emoticône Pac Man 47Emoticône Pac Man 48Emoticône Pac Man 49Emoticône Pac Man 50
...enojo.gif image by Salisko.... chibi_white_01.gif image by Lowinka.hearts!969!CamparisObrázek “http://i31.photobucket.com/albums/c364/carrielynne1/1pixelmyspace/onlineicons/online6.gif” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.kacenka*man**woman*kisscloverhmm.gif image by SaliskoHranolky *812*bitch.gif bitch image by Saliskoilhanek WCheadphonesapple1Photobucket!1070!Soda 2  *bb004b3582c7c.gif