Máte právo na to aby se vám nelíbily moje názory a já mám zase právo nebrat to na vědomí...Všichni přece máme svá práva.

Chceš být moje SB?Tak napiš sem
Jsi Beatlemaniak?Pak tě určitě pobaví odpovědět na otázku měsíce Května a Června =>TADY

Magie písma

21. června 2010 v 10:27 | křupka |  Magie
Magii písma se věnovaly už ve starověkém Římě a v jejich studiich pokračovaly další generace, až vznikla věda nazývaná grafologie. Jde o rozbor písma, který ti práskne všechny naše vlastnosti, vlohy, ale také náladu, ve které se právě nacházíme.

Čím píšeme??
Na určité vlastnosti poukazuje už jenom psací pomůcka, kterou si pro psaní vybíráme.
 • Tužka - Máš ráda různé překážky, které můžeš překonávat. Umíš se prát s problémy! Na druhou stranu máš ale také ráda, když jde to, co jsi vytvořila, vygumovat. Necháváš si tedy zadní vrátka, kdybys něco pokazila.
 • Keramické péro - Naopak jsi ráda, když všechno bez problému klape a ty nemusíš nic řešit. Potrpíš si na hladký průběh událostí.
 • Fixa - Jestli používáš barevné fixy, je jasné, že jsi hravá a máš ráda pestrý život. Máš ale také ráda pořádek, proto si různé věci píšeš různými barvami.

Okraj papíru

Všimni si, jestli při psaní necháváš na papíru okraje velké, anebo píšeš úsporně s okraji malými.
 • Bez okrajů - Jsi takový skrblík. Papír používáš do poslední mrtě a stejně tak se snažíš využít svých šancí a možností v životě.
 • Pravidelné okraje - jestli jsi neměla podložku nebo pravítko, tak jsi určitě hodně pečlivá a pořádná. Máš ráda řád a dodržuješ zásady, jak jen to jde.
 • Široké okraje - Ukazují na to, že nejsi moc šetřivá a nerada se podřizuješ pravidlům. Máš také odstup od jiných a chráníš si svoje soukromí. Široký okraj vlevo ukazuje na tvou estetičnost, máš ráda krásné věci. Široký okraj vpravo může znamenat šetřivost.

Mezery

Nejenom samotné písmo, ale i mezery mezi slovy a řádky mají svůj význam. Ukazují na náš vztah k ostatním lidem z našeho okolí.
 • Velké mezery mezi řádky - Potřebuješ mít dostatek životního prostoru a ve snaze jej získat můžeš být občas dost povrchní a bezohledná.
 • Velké mezery mezi slovy - Když děláš mezery větší než tři písmenka, jsi přemýšlivý tvoreček a nad vším dumáš. Nikdy nejednáš ukvapeně. Někdy může být ta zpomalenost ale i na škodu, jsou situace, kdy musí člověk rozhodovat rychle.
 • Malé mezery mezi řádky - Jestliže hustíš jeden řádek na druhý, ukazuje to na tvůj malý odstup i v životě - každého si pouštíš blízko k tělu. Ale pozor! Někdy to vypadá jako vtírání.
 • Malé mezery mezi slovy - Pokud máš mezery menší než dvě písmenka za sebou, znamená to, že jsi takový impulzivní zmatlík moc nepřemýšlíš předtím, než něco uděláš. Zkus být víc rozvážná.

Velikost písma

Průměrné písmo má asi dva až tři milimetry - tedy střední část, to je ta kterou píšeš např. písmena a, e, o, s, c, v a další. Pokud je jiné, prozrazuje to na tebe určité vlastnosti.
 • Velké písmo - Písmo větší než tři milimetry mají lidí, kteří jsou hodně společenští, ale také sebestřední. Jsi vášnivá a máš ráda svobodu a prostor. Ale bacha! Nemáš daleko k tomu, abys měla frňáček nahoru.
 • Malé písmo - Je to takové písmo, které je menší než průměrné, to znamená menší než dva milimetry. Jestli píšeš malými písmeny, znamená to, že si všímáš detailů, jsi nenáročná a ke štěstí ti stačí málo. Zároveň jsi věcná a důkladná, ale také opatrná a ustrašená. Nemáš moc velké sebevědomí, jsi radši sama než ve společnosti ana mejdancích nepatříš moc často ke středům pozornosti.

Sklon písma

Podívej se pozorně na své písmo - polehává unaveně na řádcích, anebo je kolmé jako pravoúhlé pravítko??
 • Písmo nakloněné doprava - Jestli že je tvoje písmo šikmé se sklonem na pravou stranu (dopředu), pak jsi dost nelidná osoba. Jsi také náladová a každou chvíli ti něco přelítne přes nos. Ale máš i dobré vlastnosti - jsi citlivá a vášnivá !J
 • Písmo nakloněné doleva (dozadu) - V bitce mezi srdcem a rozumem u tebe vyhrává rozum. Vždycky raději spoléháš na hlavu, což tě může vést až k vypočítavosti nebo afektovanému chování. Na druhou stranu jsi také, ale samostatná a iniciativní - jsi to ty, kdo vede partu a neustále podniká nějaké akcičky. Jsi také dost oroginální.
 • Kolmé písmo - Tvoje písmo vypadá jak hřebíky zatlučené do řádků. To znamená, že umíš najít rovnováhu mezi rozumem a citem, dokážeš se dobře ovládat, máš pevnou vůli a soustředění ti nedělá problém. Ale pozor, ať na své okolí nepůsobíš jako studený čumák.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 >>Damie >>Damie | Web | 21. června 2010 v 10:35 | Reagovat

Ahoj:)U mne je SONAvatar.Když chces prihlas se,ale nutit te nebududu:)Avatary jsou na vyber nemusis zadne delat a za 1.misto je celek mdobra cena.:)
Promin za reklamu

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Chceš být moje SB?Tak napiš semfree counters


Emoticône Pac Man 48Emoticône Pac Man 53Emoticône Pac Man 54Emoticône Pac Man 55Emoticône Pac Man 56Emoticône Pac Man 57Emoticône Pac Man 58Emoticône Pac Man 59Emoticône Pac Man 45Emoticône Pac Man 46Emoticône Pac Man 47Emoticône Pac Man 48Emoticône Pac Man 49Emoticône Pac Man 50
...enojo.gif image by Salisko.... chibi_white_01.gif image by Lowinka.hearts!969!CamparisObrázek “http://i31.photobucket.com/albums/c364/carrielynne1/1pixelmyspace/onlineicons/online6.gif” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.kacenka*man**woman*kisscloverhmm.gif image by SaliskoHranolky *812*bitch.gif bitch image by Saliskoilhanek WCheadphonesapple1Photobucket!1070!Soda 2  *bb004b3582c7c.gif